Ankyloglossia u noworodków i niemowląt

Ankyloglossia u noworodków i niemowląt

Ankyoglossia to problem, który rzutuje nie tylko na mowę – ale również na prawidłowe połykanie, przyrost wagi ciała u noworodka jak i na ogólny rozwój. Nieprawidłowo zdiagnozowana, może mieć wpływ na bruksizm w wieku dorosłym.

Na warsztatach w Afalog Centrum miałyśmy okazję zobaczyć jak wygląda prawidłowa diagnoza i terapia przed oraz poorperacyjna dziecka z ankyloglossią. Ćwiczenia odbywały się nie tylko na fantomie – synku Miry – ale również na nas.

Na warsztatach gościł cudowny młody mężczyzna – 5 miesięczny pogodny chłopczyk, obciążony kardiologicznie, u którego zdiagnozowano ankyloglossię. Dr Mira Rządzka pokazała jak diagnozować, na co zwrócić uwagę i w jaki sposób włączać elementy terapii wg. zasady; IM MNIEJ, TYM WIĘCEJ.

Podejście z wyczuciem do pacjenta, uwzględniając jego możliwości – bez względu na to, czy dotyczy to dziecka czy dorosłego, powinno przyświecać w pracy logopedy. Terapia musi podążać za pacjentem.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z zajęć. Już wiemy, że dr Mira Rządzka będzie ponownie gościła w Afalog .

Mira Rządzka I ja bardzo dziękuję, Afalog Szkolenia Logopedyczne i Neurologopedyczne! za zaopiekowanie, za nocną Bydgoszcz i opowieści o niej, za kameralną grupę, możliwość dzielenia się wiedzą. Będę wracać…😁

Miruś – dziękuję w imieniu swoim i dziewczyn! Do zobaczenia!

Ewa Opieka Świetne szkolenie! Ogrom wiedzy, której nie znajdzie się w internecie ani w książkach oraz możliwość dyskusji z najlepszym specjalistą w Polsce. Polecam!!!👍👍👍

@afalog #afalog #szkolenia #logopedia

Polub nas na
error

1 komentarz do wpisu “Ankyloglossia u noworodków i niemowląt”

  1. Dziękuję za dobre słowa 🙂 Dziękuję Marleno, szefowo Afaloga i dziękuję kameralnej, bardzo chłonącej wiedzę, kreatywnej grupie.
    Nadmienić należy że skrócenie wędzidełek w jamie ustnej to nie tylko problem „jedzeniowy” czy artykulacyjny. Jak wspomniałaś, Marleno- to problem znacznie głębszy, niosący konsekwencje w zaburzeniach rozrostu żuchwy, pozycji spoczynkowych jamy ustnej, nadwrażliwości śluzówki jamy ustnej, nieprawidłowej pozycji stawu skroniowo-żuchwowego, bólów migrenowych w przyszłości…można by wymieniać długo. Dziękuję grupie oraz mamie Kacperka- Dajanie Kaczmarek. Kacperek, mimo trudności i trudnych doświadczeń chirurgicznych- cały czas był uśmiechnięty i w rewelacyjnym kontakcie ❤️ Do Niemiec wyjechał z opracowaną precyzyjną diagnozą oraz zaleceniami do stymulacji! Mama we wczorajszej rozmowie wspomniała, że widzi efekt stymulacji- zmniejszyły się zdecydowanie aspiracje śliny oraz zmniejszył odruch wymiotny! Działamy dalej!
    I jeszcze prywatne podziękowania: za nocny spacer i pyszną kolację! Nie sądziłam, że Bydgoszcz mnie tak zauroczy! będę wracać… 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Follow by Email
Facebook
Facebook