Afalog wspiera Senioradę – spotkania ze specjalistami

Mózg po udarze – czy wiesz, jak możesz pomóc?


Poważny temat, jednak w popularnonaukowym wydaniu.
Wykład kierowany do osób zainteresowanych tym, co dzieje się z mózgiem po udarze, ale i tych, którzy ciekawi są, jak wygląda mózg od środka.
Czasem mózg, w wyniku chorób traci możliwosć prawidłowego funkcjonowania – pojawia się afazja – czyli zaburzenia rozumienia i mówienia. Czy możemy pomóc osobie z afazją? Czy jest szansa na wyzdrowienie? O tym dowiecie się na spotkaniu. Wykład połączony będzie z pokazem mózgu – model mózgu, przekroje.

Po wykładzie możliwość wykonania przesiewowych badań fluencji słownej. Liczba miejsc ograniczona.
Prowadzący: Marlena Puchowska neurologopedą afazjolog, klinicysta – AFALOG Centrum Neuroterapii oraz Collegium Medicum UMK i Szpital Kliniczny nr 1 im. Jurasza

Trenuj mowę bawiąc się z wnukiem – zabawy dziadków z wnukami

Wspólne warsztaty dla dziadków z wnukami! Takie spotkanie to korzyść obustronna – zarówno dziadkowie jak i wnuczęta muszą wykazać się aktywnością. Cel jest jeden – pobudzić nasz mózg do pracy i trenować mowę, bawiąc się. Zapraszamy na wykład i chwilę zabawy. Spędź pożytecznie czas ze swoją ukochaną wnusią i dzielnym wnukiem.
Warsztaty poprowadzi Wanda Gredżuk, doświadczony logopeda, surdologopeda, oligofrenopedagog
Wykład na temat powszechnej choroby jaką jest depresja. Szczególnie w kontekście pandemii izolacji od rodziny, przyjaciół, znajomych czy konieczności rezygnacji z ulubionych aktywności – dostrzegamy często u siebie i innych pogorszenie nastroju. Lepiej wiedzieć i zapobiegać. Dobrze przygotować się na skuteczną walkę. Czasem osoba z depresją może nie być świadoma problemu. Apatia, utrata zainteresowań, bezsenność – to znak, aby o siebie zadbać. Wykład polecamy zarówno aktywnym seniorom, jak i opiekunom osób zależnych.
Spotkanie poprowadzi dr Magdalena Trzcińska, psychoterapeutka Centrum Neuroterapii AFALOG oraz Szpitala Klinicznego im. Jurasza.

#afalog #udarmózgu #mózg #afazja #poudarze #neurologopeda

Follow by Email