Suche igłowanie w logopedii

Suche igłowanie obok technik manualnych, elektrostymulacji czy kinesiotapingu stanowi skuteczną metodę wspomagającą tradycyjną terapię logopedyczną u pacjentów dorosłych i u dzieci.

Znajduje zastosowanie w przypadku dysfagii, szczękościsku, bruksizmu, zaburzeń w obrębie żuchwy, obniżenia napięcia mięśniowego w obrębie twarzy – jak i nadmiernego wzmożenia. Igloterapię stosujemy w przypadku porażenia nerwu twarzowego, wzmacniająco na mięsień okrężny ust w celu domknięcia, celem pionizacji języka – a więc w wielu problemach logopedycznych.

Stymulacja igłami, wydawać by się mogła bolesnym zabiegiem. Nic bardziej mylnego. Igły są tak cienkie, że nie odczuwamy bólu ani ukłucia.

Przerażenie można było tylko ujrzeć tylko na twarzach uczestników szkolenia, patrzących na delikwenta, co ozbawiło nakłute „pacjentki”.

Strach przed igłowaniem minął, gdy same obserwatorki doświadczyły suchego igłowania.

1 komentarz do “Suche igłowanie w logopedii”

  1. Super szkolenie z kompetentną prowadzącą. Atmosfera stworzona przez AFALOG dopięła całości. Bardzo chętnie skorzystam z innych szkoleń i szczerze polecam. Pozdrawiam wszystkie uczestniczki. :):)

Możliwość komentowania została wyłączona.